Bahçeniz İçin Yaprak Dökmeyen Ağaçlar


Bahçenizi canlandırıp renk katacak yaprak dökmeyen ağaçları sizler için derledik. İşte sizin için seçtiğimiz birbirinden güzel 5 ağaç…

Ardıç

Ardıç ağacı üremesi başka bir türe bağlı olan ağaçtır. Nisan-Mayıs aylarında çiçek açıp 1 ila 9 metre yüksekliğe kadar ulaşabilir. Kışın yapraklarını dökmeyen bu ağaç meyvede verir. Özellikle Trakya, Ege ve Akdeniz bölgelerin yetişir. Ayrıca bu ağaç tıp alanında da kullanılır.

Servi

Her mevsim yaprakları olan Servi ağacının boyu 30 metreye kadar uzayabilir. Özellikle Akdeniz iklimi için uygundur. Futbol topunu andıran kozalakları, birbirini örtecek biçimde üst üste yerleşmiş pul yaprakları ile diğer iğne yapraklılardan farklıdır. Sürekli yemyeşil halde olan bitkilerdir.

Çam

Çam ağaçları ülkemizde en çok dikilen ve yetiştirilen ağaçların başında geliyor. Kuraklığa dayanabilen yaklaşık ömrü 100-200 yıl olan bu bitkiyi ülkemizin her noktasında görebiliriz. Çam ağacının yaprakları dökülmez ve hem yemyeşildir.

Ladin

Kış aylarında yapraklarını dökmeyen bir diğer ağaç ise Ladin ağacıdır. Rutubetli topraklarda yetişmeye uygundur. Ladin ağacı, ülkemizde özellikle Doğu Karadeniz’de yetişmeye uygun bir ağaçtır. Bu ağaçların 400 yıllık ömrü vardır. Yaklaşık olarak 35 metreye kadar uzamaktadır. Bahçenize hava katacak harika bir öneri. Yapraklarını dökmeyen yemyeşil kalan bir ağaç.

Çiçek Elması

Sizler için önerimiz çiçek elması. Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da, kuzey yarım kürenin ılıman bölgelerine daha uygun yaklaşık 35 türü olan gülgillerdir familyasındandır. Meyveleri nohut büyüklüğündedir. Renkli ve güzel çiçekleri bahçenize renk katacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir