Kışın Kuşlar İçin Ne Yapabiliriz


Karlı soğuk kış günleri yaklaşıyor. Kış mevsimi kuşları bahçenize çekmek için harika bir mevsimdir. Kuşlar için sert kış günlerinde hayatta kalmak oldukça zordur. Sizler onlara yardım edebilirsiniz.

Kışın Kuşları Bahçeme Nasıl Çekebilirim

Özellikle yoğun kar yağışının olduğu dönemlerde yiyecek bulmak oldukça zordur. Kuş ölümleri kışın oldukça artmaktadır. Kış aylarında kuşlara su, gıda ve barınak sağlayarak hem onların hayatta kalmasını sağlarsınız hemde sizin bahçeniz olar için yeni bir yuva olur.

Yem

Kuşları beslemek, onları bahçenize çekmek için iyi bir seçim olacaktır. Bunu kış aylarında daha kolay yapabilirsiniz. Çünkü kışın yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar sizin bahçenize gelecektir.

Su

Soğuk havalar nedeniyle suların donma ihtimali yüksek. Buda kuşların yaşam kaynağından mahrum olması anlamına geliyor. Bahçenizdeki yuvaların içine su koyabilirsiniz. Belirli aralıklarla suyu tazeleyebilirsiniz.

Barınak

Bahçenize kuşlar için şirin barınaklar yapabilirsiniz. İçine sıcaklığı artırabilecek malzemeler koyabilirsiniz. Barınak karlı havalarda onlar için önemli bir yaşam kaynağı olacaktır. Barınak bulamayan kuşların çoğu hayatta kalma mücadelesini kaybediyor. İster hazır yapılı barınaklar alın ister kendiniz yapın yapımı oldukça kolay ve maliyeti düşük.

Kuşlara yardım etmek için yapılması gereken en önemli maddeleri paylaştık. Soğuk günlerde kedi, köpek, kuş ve diğer hayvanlara elimizden geldiği kadarıyla yardım elini uzatalım. Onları koruyalım.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir