Taşınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınmak çok zorlu bir iştir. Neyse ki, artık bu işi hızlı ve planlı şekilde yapan şirketler var. Ancak nakliyeciler gelmeden önce yapmanız gereken çok özel şeyler var. İşte taşınırken size kolaylık sağlayacak bazı ipuçları.

Kontrol Listesi ve Evden Eve Nakliyat Firması Seçimi
Herhangi bir şey yapmadan önce, yapılması gereken her şeyin detaylı bir kontrol listesini yapmanız gerekir. En güvenilir ve profesyonel olanı seçebilmeniz için teklif alın. İnternet o nakliye firması hakkında ki yorumlara göz atın. 

Hareket etmeden önce son kontrollerinizi yapın. Taşınma zamanı geldiğinde kolayca göz ardı edeceğiniz daha büyük ve daha küçük görevlerin bazılarını dahil ettiğiniz için bu biraz zaman alacaktır.

İstemediğiniz Eşyalardan Kurtulun
Taşıma, kullanmadığınız şeylerden kurtulmak için harika bir zamandır. Sırtınızdaki ya da dolabınızdaki giysiler ya da belirli bir nedenden ötürü tuttuğunuz aletler ya atılmalı, iyi niyet göstermeli ya da satılmalıdır. Kullanmak istemediğiniz eşyaları orada bırakıp yeni gelecek kiracıya bırakabilirsiniz.

Evcil Hayvanınızı Güvende Tutun
Hayvanınız varsa dikkatli olmalısınız. Ayrıca, dikkatinizin bölündüğü zaman fark edilmeden kapıdan ve pencereden kolayca kaçabilirler. Kutularınız doluncaya kadar evcil hayvanlarınızı konforlu bir kafese veya küçük bir odaya kilitleyin.

Kutularınızı İsimlendirin
Paketlerken, kutularınıza isimlerini yazarsanız bu sizin için çok büyük bir kolaylık olacaktır. Her kutuda yer alan öğeleri ayrıntılandırmak için isimlerini mutlaka yazın. Kutuları numaralandırın ve işleri kolaylaştırmak için envanter sayfasındaki ilgili numara ile eşleştirin. Ayrıca, değerli eşyaları kendi arabanızla götürün.

Antikalar
Antikalarınız veya özel bakıma ihtiyaç duyan diğer ürünler özel ambalajlamaya ihtiyaç duyacaktır. Tahta sandıklar ve bu eşyaların doğru şekilde paketlenmesi için ihtiyaç duyulacak her şeyle birlikte yürüyebilmeleri için, bu ihtiyaçları önceden belirleyenlere bildiriniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir